Naujienos Apie komandą

Visaginiečiai kuria pasakų parko skulptūras

2018-05-31

Prieš pasitinkant vasarą, š. m. gegužės 31 d., Visagino jaunimas renkasi į kūrybines dirbtuves, kuriose toliau iš medžio, plastiko, kartono ir kitų žaliavų gamins būsimojo pasakų parko skulptūras. Jos atvaizduos skirtingų tautų pasakų pagrindinius veikėjus, siužeto motyvus.

Į kūrybinį procesą įsitraukia ir užsiėmime taip pat dalyvaus UAB „Visagino linija“ atstovai.

Komentarai
Komentarai: 0

Pagirių jaunimas repetuos pojūčių spektaklį

2018-05-28

Š. m. gegužės 29 d. (antradienį) 13.30 val. Vilniaus rajono Pagirių kūrybinėje dirbtuvėje vėl rinksis jaunimas, kuris kartu su režisiere Karolina Žernyte budins klausos, uoslės, lytėjimo ir kitus pojūčius bei repetuos būsimąjį pojūčių spektaklį.

Jame jaunuoliai siekia atskleisti požiūrio į kitus, susvetimėjimo, pabėgėlių ir kitas susijusias temas.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai sukūrė pirmuosius pasakų parko skulptūrų maketus

2018-05-23

Kuo toliau, tuo labiau aiškėja būsimojo skirtingų tautų pasakų parko Visagine vizija. Jaunuoliai apsisprendė, kokių pasakų personažams ar motyvams bus skirtos parko skulptūros, ir praėjusį šeštadienį, gegužės 19 d., jau pagamino pirmuosius jų ...

Kuo toliau, tuo labiau aiškėja būsimojo skirtingų tautų pasakų parko Visagine vizija. Jaunuoliai apsisprendė, kokių pasakų personažams ar motyvams bus skirtos parko skulptūros, ir praėjusį šeštadienį, gegužės 19 d., jau pagamino pirmuosius jų maketus.

Jaunuolių sumanymus įgyvendinti padeda dailininkai Marius Jonutis ir Lina Dūdaitė, į kūrybinį procesą taip pat įsitraukė ir paskutiniame užsiėmime dalyvavo koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė bei bendrovės „Visagino linija“ atstovas Aleksandras Selivanovas.

Kaip pasakoja projekto „Gyvenu laisvai!“ viena iš koordinatorių Visagine, istorijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė, jaunuoliai dirbo keliomis kryptimis. Vieni pastarąsias kelias savaites vis suko galvas, kaip kuo originaliau, įdomiau įamžinti skirtingų tautų pasakų personažus. Visiškai naujų idėjų pateikė moksleivės Marija Soboleva ir Anastasija Bajeva, Jekaterina Sergejeva ir Jovita Juršėnaitė. Pagal merginų idėjas eskizus nupiešė Marija Iljinaitė. Kiti jaunuoliai pasirinko gaminti maketus pagal eskizus, kuriuos buvo nupiešę kiek anksčiau, kai nagrinėjo skirtingų tautų pasakas su mokslininke dr. Dovile Kulalauskiene. Dar kiti nusprendė realizuoti dailininko M. Jonučio idėjas.

„Susiformavo labai gražus jaunuolių ir profesionalių menininkų tandemas, įvyko idėjų ir darbų pasidalijimas. Pavyzdžiui, Marijos ir Anastasijos idėja iš Altajaus tautų pasakų gana sudėtinga, tai prie jos maketo daugiau prisidės Marius bei Lina,“ – kalba E. Dutkevičienė.

Maketus jaunuoliai gamino nedidelėmis grupelėmis. Kiekvienas maketas vis kitoks, unikalus, kai kurie jų jau visiškai užbaigti, o prie kai kurių dar teks padirbėti.

Kaip pasakoja Dovilė Dūdėnaitė, gaminti maketus buvo įdomu, smagu, bet ne taip lengva kaip tikėjosi. Mergina džiaugiasi, kad komanda produktyviai padirbėjo, tačiau siekia išlaikyti intrigą ir kol kas neatsileidžia, kokių pasakų personažai atsiras kuriamame parke.

Skulptūrų maketai gaminami iš medžio, plastiko ir kartono. Konstruojant maketus technologinius procesus greitai perprato ir sėkmingai taikė Maksim Šapka, Ilja Medvedev ir Aleksej Saržan.

Anot E. Dutkevičienės, kai maketai bus užbaigti, jie bus fotografuojami ir ruošiamasi viešam pasakų parko pristatymui Vilniuje.

Už skirtingų tautų pasakų parko idėjos palaikymą ir paramą ją įgyvendinant komanda dėkoja SBA koncernui.

Komentarai
Komentarai: 0

Visaginiečiai kurs pasakų parko skulptūrų maketus

2018-05-18

Š. m. gegužės 19 d. (šeštadienį) projekto „Gyvenu laisvai!” kūrybinės dirbtuvės trumpam persikels į Visagino kultūros centrą. Čia jaunuoliai susitiks su dailininkais Mariumi Jonučiu ir Lina Dūdaite bei kurs būsimojo pasakų parko skulptūrų maketus. ...

Š. m. gegužės 19 d. (šeštadienį) projekto „Gyvenu laisvai!” kūrybinės dirbtuvės trumpam persikels į Visagino kultūros centrą. Čia jaunuoliai susitiks su dailininkais Mariumi Jonučiu ir Lina Dūdaite bei kurs būsimojo pasakų parko skulptūrų maketus. Skulptūrose bus įamžinti skirtingų tautų pasakų personažai, įdomiausi įvykiai.

Komentarai
Komentarai: 0

Visagino jaunimas kuria pasakų parko maketą

2018-05-03

Išnagrinėję lietuvių, lenkų, rusų, latvių, estų, suomių, vokiečių, prancūzų, čekų, vengrų, baltarusių, moldavų, bulgarų, italų ir daugelio kitų tautų pasakas, visaginiečiai pereina prie praktinių darbų. Gegužę jaunuoliai pasitinka kupini kūrybinio įkvėpimo ir ...

Išnagrinėję lietuvių, lenkų, rusų, latvių, estų, suomių, vokiečių, prancūzų, čekų, vengrų, baltarusių, moldavų, bulgarų, italų ir daugelio kitų tautų pasakas, visaginiečiai pereina prie praktinių darbų. Gegužę jaunuoliai pasitinka kupini kūrybinio įkvėpimo ir ryžto sukurti kuo originalesnius, įdomesnius pasakų personažų maketus ir bendrą pasakų parko vizualizaciją.

Šią savaitę pasakų parko koncepciją ir vizualines idėjas jaunuoliai aptarė kartu su dailininkais Mariumi Jonučiu ir Lina Dūdaite, taip pat su UAB „Visagino linija“ direktoriumi Algiu Makūnu ir SBA koncerno viešųjų ryšių vadove Virginija Dunauskiene. Ši bendrovė prisideda įgyvendinant jaunimo sumanymą įkurti Visagine skirtingų tautų pasakų parką.

„Šiame susitikime įsitikinom, kad tai, apie ką tiek laiko kalbėjom, galvojom, bus iš tikrųjų įgyvendinta. Svarstėm, kaip padaryti šį pasakų parką kuo patrauklesnį. Tikime, kad idėja įkurti tokį parką yra tikrai gera, nes tai būtų Visagino traukos centras, taip pat būdas išreikšti tam tikrą pagarbą jame gyvenančioms tautoms, įamžinti jų pasakas,“ – mano moksleivė Dovilė Dudėnaitė.

Jai antrina ir projekto „Gyvenu laisvai!“ viena iš koordinatorių Visagine, mokytoja Eleonora Dutkviečienė: „Po susitikimo su jaunimu grįžom labai pozityviai, energingai nusiteikę, kupini tikėjimo, kad mums pavyks. Turim sukaupę daug žinių, saugojom jas savo galvose ir vis laukėm signalo, o kas toliau, ir tokį signalą gavom: sutarėm, ką ir kaip toliau darysim.“

Dailininkai M. Jonutis ir L. Dūdaitė parodė keletą savo piešinių, kaip būtų galima parke įamžinti pasakų personažus. Žvelgiant į pavyzdžius matyti, kad pasakų personažus vaizduojančios skulptūros atlieka ne tik estetinę, bet ir praktinę funkciją: tai tuo pačiu ir tiltas, suolelis, supynės ar kt.

Menininkai keliomis idėjomis pasidalino, o dabar – jaunuolių eilė. „Mūsų užduotis – atrinkti 10 pasakų ir sugalvoti, kaip pateikti, pristatyti jų personažus, o jei pavyks – pagaminti ir jų maketus, – kalba Dovilė. –  Manau, kas parke reikėtų pristatyti moldovų pasaką apie statinėje ridenamą slibiną, estų – apie moterį-vilkę su vaiku, kazachų – apie šokančius beržus, o dėl kitų dar reikėtų pagalvoti.“

„Mes įsivaizdavom judančius personažus, bet menininkai pažvelgė dar kūrybingiau ir mums tai patiko, jie padrąsino fantazuoti, – priduria Emilija Duktevičiūtė. – Manau, kad parke turėtų būti personažai iš lietuvių, rusų, estų, latvių, baltarusių, ukrainiečių, taip pat galbūt vokiečių, prancūzų pasakų.“

Kol kas neaišku, iš ko tiksliai bus pagaminti pasakų personažų maketai. Gali būti naudojamas kartonas, medis, plastikas ar kitos žaliavos – jos taip pat priklausys nuo jaunuolių fantazijos ir sumanymų.

Jaunuoliai sutarė kartu su menininkais susitikti, parodyti, ką nuveikė ir aptarti, ar jų vizijos sutampa, po kelių savaičių – gegužės 19 d. Visaginiečiai nusiteikę tą šeštadienį kaip reikiant padirbėti.

Komentarai
Komentarai: 0

© 2018 „Gyvenu laisvai“. Visos teisės saugomos.